Олимпия Милано прегази Байерн и влезе в четворката

21 януари 2021 | 23:47 - Обновена
  • копирано
  • 0

Олимпия Милано се наложи със 75:51 (20:10, 22:10, 21:15, 12:16) над Байерн Мюнхен в мач от 21-ия кръг на Евролигата. След успеха италианският тим се изкачи с едно място във временното класиране до №4 с баланс 13-7, а Байерн остана на шеста позиция с 12 победи и 9 загуби.

Домакините от Милано не дадоха глътка на въздух на съперника си от самото начало на срещата, като спечелиха убедително първите три части. Последните 10 минути бяха в полза на немския тим, за когото обаче те се оказаха крайно недостатъчни за обрат.

За Олимпия Серхио Родригес вкара 14 точки, 12 наниза Кевин Пънтър, а 11 добави Рикардо Мораскини.

Джейлън Рейнълдс се разписа с 12 точки за Байерн, а 8 вкара Диего Флакадори.