Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Ливърпул затъна след първа загуба на "Анфийлд" от четири години (видео)

Ливърпул допусна първа загуба на "Анфийлд" в първенството след 68 поредни мача без поражение. Серията бе прекъсната от Бърнли, който спечели знаменита победа с 1:0. Единственото попадение реализира Ашли Барнс в 83-ата минута от дузпа.

В четвърти пореден мач от Висшата лига мърсисайдци не успяха да отбележат гол, а в пета поредна шампионатна среща нямат победа. Те вече изостават на шест точки от лидера Манчестър Юнайтед. За последно те бяха губили на своя стадион в мач от Висшата лига преди близо 4 години - от април 2017 г.

Юрген Клоп направи някои промени в състава и остави Мохамед Салах и Роберто Фирмино на пейката. Вместо тях в атака започнаха Дивок Ориги и Алекс Окслейд-Чембърлейн. Жоез Матип се завърна в игра, но Джордан Хендерсън не беше в групата.
Мърсисайдци започнаха активно и опитаха да притиснат съперника от самото начало. Домакините на няколко пъти стигнаха до вратата на Бърнли, но защитата на гостите успя да се справи с няколко опасни центрирания. Отбраната на "червените" не изглеждае много стабилна. В 13-ата минута Алисон трябваше да се намесва на границатана наказателното поле, за да спре изстрела на Барнс.
Отборът на Клоп се страеше и опитваше да преодолее защитата на съперника, но идеите как да бъде направено това не бяха много. Шакири и Окслейд-Чембърлейн пробваха удари от дистанция. След половин час игра Ориги проби и си освободи пространство за изстрел в наказателното поле, но Поуп спаси.
Малко по-късно белгиецът отново тества вратаря на гостите, но със същия резултат. Грешка на Бен Мий предостави най-добрата възможност за Ливърпул. Бранителят допусна огромна грешка, която изведе Ориги сам срещу Поуп. Нападателят напредна и стреля, но уцели гредата.
В началото на втората част мърсисайдци вдигнаха темпото и стигнаха до малко по-сериозни положения. Ник Поун обаче спасяваше всичко, което отиваше към него. Той отрази силен удар на Александър-Арнолд, а след с крака спря удар на Мане при добавката. На терена се появиха Салах и Фирмино, а египтянинът веднага получи шанс да се разпише. Той стреля в близкия ъгъл на Поуп и вратарят отрази.
Гол не падаше, а напрежението в тима на Ливърпул се покачваше. В другата половина редките атаки на Бърнли понякога се получаваха много опасни. Така се стигна до 83-ата минута, когато Фабиньо допусна фатална грешка. Той изпусна Ашли Барнс, който навлезе в наказателното поле. Алисон го събори и съдията отсъди дузпа. Потърпевшият бе точен от бялата точка и усложни още повече ситуацията на домакините.
Отборът на Клоп нямаше отговор. В играта на тима се усещаше отчаяние и умора и играчите не успяха дори да организират финален натиск.
ЛИВЪРПУЛ - БЪРНЛИ 0:1
0:1 - Барнс (83-д)