Зенит спря устрема на Ефес и продължава да гони Барселона

Отборът на Зенит (Санкт Петербург) вече е на само една победа разлика от испанския гранд Барселона в класирането на Евролигата. В среща от 21-ия кръг на най-силната клубна европейска надпревара руският тим се наложи с 85:78 (28:15, 25:16, 11:24, 21:23) над миналогодишния доминатор Анадолу Ефес като домакин.

Така Зенит записва победа №13 от началото на сезона и заема третата позиция в класирането с баланс от 13-6, като има мач по-малко от втория Барселона, който е с 14-6. Серията от три поредни успеха на Ефес приключи и момчетата на Ергин Атаман остават на десета позиция с актив от 11-10.

Двубоят започна прекрасно за състава на Шави Паскуал. Домакините достигнаха до цели 22 точки аванс на голямата почивка при 53:31, но допуснаха сериозно отпускане във вторите 20 минути. Гостите скъсиха дефицита си на пет точки в заключителните минути от последната четвърт, но Кевин Пангос и Матеуш Понитка охладиха ентусиазма на турците.

Adrien Moerman - Anadolu Efes Istanbul - EB20

Цели седем баскетболисти на победителите записаха поне по 10 точки на сметката си. Уил Томас отбеляза 14 точки, Кевин Пангос и Остин Холинс добавиха по 13, Андрей Зубков вкара 12, Артурас Гудайтис наниза 11 точки и хвана 10 борби, а Матеуш Понитка и Били Бейрън завършиха с по 10 точки за победата.

Василие Мицич навъртя 23 точки и хвана 5 борби за гостите, Шейн Ларкин остана с 20 точки и 5 асистенции, а Брайънт Дънстън и Крис Сингълтън приключиха срещата с по 10 точки.

На 26 януари от 22:00 Зенит се изправя в директен мач за втората позиция с Барселона в Испания, докато Анадолу Ефес приема Цървена звезда в същия ден, но от 19:30 часа.