Валенсия остана близо до изпадащите (видео)

Валенсия стигна само до 1:1 срещу гостуващия Осасуна в среща от 19-ия кръг на Ла Лига. "Прилепите" дори щяха да загубят, ако не беше автоголът на Унай Гарсия в 69-ата минута. Преди това Осасуна поведе с точен удар на Джонатан Кайери и може да съжалява, че изпусна победата на "Местайя".

Това беше трети пореден мач без поражение за Валенсия, но отборът е на незавидното 14-о място в класирането, само на три точки над зоната на изпадщите. Там се намира Осасуна.
Домакините се опитаха да наложат натиск в началните минути, но срещнаха много организирана игра от страна на Осасуна. Урош Рачич стреля покрай вратата, а няколко пробива на Денис Черишев завършиха с центрирания, които не затрудниха бранителите на гостите от Памплона.

В 42-ата минута Начо Видал се оказа сам срещу Хауме, но стражът на "прилепите" спаси. При добавката обаче Кайери опъна мрежата.
През второто полувреме Валенсия заигра с повече скорост по крилата. Помогна и влизането на Юнус Муса, Кевин Гамейро и Гонсало Гедеш. В 69-ата минута Муса центрира остро, а Унай Гарсия не можа да се предпази и прати топката в собствената си врата.

До края най-чистото положение се откри пред Кайери, но Хауме плонжира и изби топката в гредата, спасявайки точката за Валенсия.