Атлетико трупа преднина, отново Суарес е героят (видео)

Атлетико Мадрид записа шеста поредна победа в Ла Лига и продължава да е убедителен лидер в класирането. Тимът на Диего Симеоне вече има аванс от 7 точки пред втория Реал Мадрид след много трудна победа с 2:1 над Ейбар. "Дюшекчиите" направиха пълен обрат с два гола на Луис Суарес, вторият от които падна от дузпа в 89-ата минута.

Ейбар беше по-добрият отбор в немалка част от двубоя и поведе в 12-ата минута от дузпа. Любопитното е, че тя бе изпълнена от вратаря Марко Дмитрович. Сърбинът не трепна и преодоля Ян Облак, ставайки първият страж от 2011 година с гол в Ла Лига.
Наказателният удар в полза на Ейбар беше отсъден за нарушение на Шиме Върсалко срещу Йошинори Муто. Дмитрович пък вкара дузпата. За последно вратар се беше разписвал от бялата точка в Ла Лига през 2003 година, когато Начо Гонсалес реализира за Лас Палмас срещу Атлетик Билбао.

Играта на Атлетико не вървеше, но в 27-ата минута гостите бяха близо до изравняването. Анхел Корея стреля от въздуха и топката мина малко над гредата. В 40-ата минута грешка на Пауло Оливейра помогна на гостите. Португалецът изрита топката в тялото на Маркос Йоренте, след което Суарес я догони с премерен удар по диагонала се разписа за 1:1.
В края на полувремето Кике стреля опасно с глава, но на Облак не му се наложи да се намесва. Симеоне явно не беше доволен от своя отбор и направи двойна смяна, като Лукас Торейра и Жоао Феликс влязоха вместо Корея и Тома Льомар. Анаиц Арбийя застраши вратата на Атлетико в 63-ата минута, а малко по-късно и Педро Бигас отправи опасен удар с глава. Атлетико не успяваше да стигне до чисто положение дълго време. Чак в 84-ата минута Яник Ферейра-Караско получи възможност от фаул, но шутира неточно.

Жоао Феликс направи голям пропуск в 86-ата минута. Най-скъпият футболист в историята на Атлетико стреля фалцово към далечния ъгъл, но Дмитрович изби в корнер. Секунди преди изтичането на редовното време Арбийя фааулира Суарес в наказателното поле. Уругваецът изпълни дузпата в стил "Паненка" и осигури победата на мадридчани. Това беше негов 11-и гол в Ла Лига през сезона. Толкова има и Жерард Морено от Виляреал, а начело при стрелците е Лионел Меси с 12 гола.
Атлетико събра 44 точки - 7 повече от Реал Мадрид, а "лос колчонерос" имат и мач по-малко. Барселона е на трето място с изоставане от 10 точки спрямо лидера.

През уикенда Атлетико ще посрещне Валенсия, а Ейбар, който е на 2 точки над зоната на изпадащите, ще гостува на Селта.