Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Кошмарно начало за Славия в контролите на турска земя (видео)

Отборът на Славия започна по кошмарен начин контролните си мачове от лагера в Турция. Столичният тим загуби с 1:6 от руския втородивизионен Криля Советов (Самара), като това бе най-малкото с което футболистите на наставника Александър Тарханов успяха да се разминат. Зинковски (25), Арни (28) и Сергеев (32, 51) бяха точни за руския тим. Футболистите на Криля Советов отбелязаха и пети гол чрез Полуяхтов (55). Егор Голенков (63) също се разписа във вратата на "белите". Радослав Кирилов (45) отбеляза единствения гол за Славия в края на първото полувреме. Проверката беше излъчена НА ЖИВО в сайта Sportal.bg и по Sportal TV.

В 15-ата минута Светослав Вуцов се намеси блестящо при опасен удар на Хади. Нападателят на Криля Советов беше оставен непокрит от защитата на "белите", но младият вратар столичани бе на висота. В 25-ата минута футболистите на Криля Советов стигнаха до гол, след като разгърнаха добра атака, завършена от Зинковски. Той излезе очи в очи с Вуцов и този път преодоля стража. Само след три минути резултатът беше удвоен. Този път Петър Патев заспа при центриране на втора греда, където Арни засече във вратата зад Вуцов.

Славия допусна бързо и трети гол. Хади изведе в коридор Сергеев, който просто насочи топката в обратния ъгъл на вратата за 0:3. В края на първото полувреме Ради Кирилов върна един гол за Славия. Хади подцени топка пред наказателното поле, тя му беше отнета и пусната към Кирилов, който навлезе остро и се разписа с хубав удар по земя.

В 51-ата минута отборът на Криля Советов получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Зинковски, който изпълни наказателният удар по доста интересен начин. Вместо да стреля, той чукна леко топката към нахлуващия в наказателното поле Сергеев, а последният насочи във вратата на влезлия в игра Георги Петков. Четири минути по-късно руският тим стигна и до пети гол, като при попадението останаха съмнения за нарушение срещу Петков. Стражът се сблъска с противников играч, а Полуяхтов се разписа. В 63-ата минута резултатът набъбна до 1:6 в полза на Криля Советов. Играч на руският тим засече топката със задна ножица, тя продължи хода си към втора греда, а там Егор Голенков от метър разстояние не сбърка.

До края на мача футболистите на Криля Советов бяха по-активният тим и дори имаха възможност да направят резултата още по-изразителен, като добри намеси на Георги Петков не позволиха това да се случи.

СЛАВИЯ - КРИЛЯ СОВЕТОВ 1:6