Реал Сосиедад стигна 1/8-финалите за Купата на краля

Валенсия и Виляреал не допуснаха грешки

Отборът на Реал Сосиедад стана поредният 1/8-финалист в турнира за Купата на краля, след като победи Кордоба с 2:0 като гост. Изходът от сблъсъците в тази фаза се решава в един мач и двата отбора подходиха много сериозно.

Първото полувреме завърши без голове, а през втората част баските нанесоха своя двоен удар, като авторна попаденията стана бразилецът Вилиан Жозе. Той откри в 57-ата минута, след като успя да изпревари стража на домакините за една топка в близост до вратата. В самия край на мача Вилиан Жозе сложи точка на спора с удар от границата на наказателното поле. Кордоба завърши мача с 10 души, след като Алберто Дел Морал получи втори жълт картон.

Любопитното е, че тези два гола може да се окажат последни за Вилиан Жозе с екипа на баските, тъй като той е спряган за трансфер в Англия.

Така Реал Сосиедад се присъедини към вече класиралите се за 1/8-финалите тимове на Валенсия, Виляреал, Гранада, Алмерия, Севиля, Жирона, Бетис, Осасуна, Леванте, Райо Валекано и Навалкарнеро.