Погба отново изстреля Ман Юнайтед на първото място (видео)

След като преди седмица Пол Погба вкара единствения гол в двубоя с Бърнли и по този начин Манчестър Юнайтед се изкачи на върха в Премиър лийг, сега французинът отново реализира победното попадение за своя отбор в гостуването на Фулъм. "Червените дяволи" за пореден път трябваше да обръщат резултата в свое гостуване през този сезон, след като Адемола Луукман откри още в петата минута. Единсон Кавани изравни в 21-вата, а Пол Погба донесе победата с 2:1 на гостите в 65-ата. Така Юнайтед изпревари градския си съперник Манчестър Сити, който само два часа преди това излезе за малко на първото място. "Червените дяволи" са с две точки пред "гражданите", но имат и мач повече.

Мениджърът на домакините Скот Паркър направи две принудителни промени в своя състав. Антони Робинсън и Боби Рийд пропуснаха двубоя заради наказания, Вместо тях започнаха Рубен Лофтъс-Чийк и Джо Брайън.
Три бяха корекциите, предприети от Оле Гунар Солскяер след дербито с Ливърпул. Ерик Байи замени Виктор Линдельоф в центъра на отбраната. Единсон Кавани и Мейсън Грийнууд също бяха титуляри за сметка на Маркъс Рашфорд и Скот Мактоминей.
"Котиджърс" започнаха много силно и в петата минута излязоха напред в резултата. Ангиса отправи много хубав пас, с който прехвърли Байи и намери Луукман. Той бе на ръба на засадата, изскочи зад гърба на отбраната, взе преднина и след удар по земя в далечния ъгъл откри резултата. Попадението премина проверката на ВАР, като графиките показаха, че Уан-Бисака покрива засадата. Така попадението бе зачетено.

В 10-ата минута Манчестър Юнайтед можеше да получи дузпа, след като Лофтъс-Чийк закачи крака на Фред в гръб. Мартин Аткинсън показа, че е видял ситуацията, а и ВАР не се намеси. Този инцидент даде начало на контра за домакините, която Погба прекъсна с нарушение, за което получи жълт картон.
Гостите обаче заиграха все по-добре. В 21-вата минута удар на Бруно Фернандеш от границата на наказателното поле срещна гредата. След това отбраната на Фулъм не успя да изчисти, Фернандеш центрира отляво, а Ареола се намеси лошо и изби топката на пътя на Кавани, който от няколко метра я прати в опразнената врата. Две минути след това Ареола отчасти изкупи вината си за гола, след като спаси много опасен удар на Фернандеш от 22 метра.
До почивката гостите продължиха да доминират, но до нов гол не се стигна.

Фулъм се опита да започне добре и втората част и набързо натрупа няколко точни изстрела. В 57-ата минута пък Ареола изби удара с глава отблизо на Фернандеш. Впоследствие лайнсменът вдигна флага си за засада, така че дори португалецът да бе отбелязал, попадението най-вероятно нямаше да бъде зачетено.
Юнайтед започна да натиска своя съперник и това доведе до пълен обрат в 65-ата минута, когато Пол Погба стреля превъзходно от границата на наказателното поле.Ареола не бе перфектно пласиран и не успя да достигне до топката - 1:2.
Три минути след това Ареола спаси Фулъм от трети гол, след като изби удар с глава на Кавани.
1/4 час преди края Рубен Лофтъс-Чийк пропусна златна възможност да изравни резултата, след като получи чудесно извеждащо подаване и стреля по земя, но Де Хеа изби с крак. Фулъм наложи натиск в търсене на изравнителен гол. Нов пробив на Лофтъс-Чийк завърши с центриране към Митрович, което в последния момент бе блокирано от Шоу. След това играчът, който е собственост на Челси, нанесе много неточен изстрел. В добавеното време Митрович стреля с глава отблизо, но топката щастливо рикошира в Байи и излезе на сантиметри встрани от вратата.