Арминия се разправи с Щутгарт (видео)

Тимът на Арминия (Билефелд) разби с 3:0 Щутгарт като домакин в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата. Така Арминия събра 17 точки и е с 2 над зоната на изпадащите, заемайки 15-а позиция. Щутгарт е 10-и с 22 точки. За Арминия това е трети пореден мач в първенството без допуснат гол, като тимът има 2 победи и 1 равенство в последните си три срещи.

В 27-ата минута Фабиан Клос даде аванс на домакините в резултата след хубаво центриране по земя, при което той просто подложи крак на празна врата. Две минути след почивката Марк-Оливер Кемпф си отбеляза зрелищен автогол след центриране отдясно и задачата пред Щутгарт стана още по-сложна. В 86-ата минута, след контраатака и блестяща солова акция, Рицу Доан направи победата на Арминия още по-изразителна.