Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Резерва спаси РБ Лайпциг срещу "железния" Унион (видео)

Шведският национал Емил Форшберг влезе от пейката и вкара гола за победата над РБ Лайпциг над Унион (Берлин) с 1:0. Домакните стигнаха трудно до успеха, но натискът им през второто полувреме даде резултат и тимът продължава да е втори в класирането, на 4 точки след водача Байерн (Мюнхен).

За домакините днешният мач беше добра възможност да се върнат към победите, след като загубиха от Борусия (Дортмунд) и стигнаха само до 2:2 срещу Волфсбург. Старши треньорът Юлиан Нагелсман пусна на върха на атаката Александър Сьорлот, който има само 1 гол през сезона в Бундеслигата. Даниел Олмо и Кристофър Нкунку също бяха натоварени основно с офанзивни задачи.
Унион търсеше седми пореден шампионатен мач без загуба в първенството. "Железните" отново показаха, че са много корав отбор и не е никак случайно, че след преполовяването на сезона са допуснали само три поражения.

В началото удар на Кевин Кампъл беше блокиран, а Андреас Луте спаси изстрел на Марсел Забитцер. Унион отговори със силен, но неточен шут на Маркус Ингвартсен. РБ Лайпциг често бъркаше при подаванията, а единственото друго добро положение до почивката се откри пред Нкунку, но той прати топката в аут.
През второто полувреме домакините вдигнаха оборотите, за което помогна и влизането в игра на Емил Форшберг. Шведът влезе в 60-ата минута вместо Кампъл и имаше участие във всички опасни атака на РБ Лайпциг.

В 65-ата минута Нкуну не успя да преодолее много стабилния Луте, но в 70-ата Форшберг се възползва от пас на Олмо, освободи си място за удар и даде преднина на домакините. В самия край на мача Унион можеше да се добере до точката, но Петер Гулачи изби силен изстрел на резервата Маруис Бюлтер.