Лудогорец стартира с успех срещу сърби, които изумиха Европа през този сезон (видео)

Лудогорец надигра с 2:1 Бачка Топола в първата контрола на разградчани в Турция. В герой за орлите се превърна Бърнард Текпетей, който вкара и двете попадения за своя отбор в 7-ата и 36-ата минута. За сърбите се разписа Станойев в 37-ата минута.

През миналия сезон Бачка Топола завърши на четвърто място в местната лига, с което спечели участие в предварителните кръгове на Лига Европа. Там тимът изигра епичен двубой срещу ФКСБ, отпадайки след 6:6 в редовното време и продълженията и загуба с 4:5 след изпълнение на дузпи. В този мач сърбите получиха два червени картона, но това не им пречи на два пъти да изравнят резултата с двама човека по-малко и да докарат сблъсъка до 11-метрови наказателни удари.

Иначе днес Лудогорец натисна своя съперник още в началото и в 7-ата минута откри резултата. 21-годишният ляв бек Илиев центрира на задната греда към Икоко, който свали с глава за Текпетей и крилото вкара с плътен шут по земя от 14-15 метра.

Само 120 секунди по-късно Чибота като по чудо не отбеляза второ попадение, тъй като шутът му профуча на сантиметри покрай дясната греда.

В 22-та минута Чибота бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

След половин час игра футболист на Бачка Топола проби и стреля технично от границата на наказателното поле, но в аут. Секунди по-късно Томашевич излезе сам срещу Ренан, но вратарят на Лудогорец спаси. В ответната атака Чибота се озова очи в очи срещу Филипович, но шутира в тялото на вратаря, който бе напуснал наказателното си поле, за да пресрещне фланговия състезател на орлите.

В 36-ата минута българският шампион стигна до втори гол. Икоко асистира за втори път на Текпетей, който отново се разписа, но този път доста по-лесно - от два метра на празна врата.

Сръбският тим моментално върна едно попадение, когато Станойев откъсна фронтално сам срещу вратаря и с шут покрай Ренан намали на 2:1.

Сърбите получиха шанс да изравнят в 43-ата минута, когато Скобляк шутира след центриране от корнер, но Ренан изби. Малко по-късно бразилският страж на орлите отрази още един опасен удар на футболист в синьо.

През това първо полувреме Лудогорец показа добра игра в атака, създавайки доста положения, но и разконцентрирано представяне в отбрана - слабост, която орлите демонстрират през целия есенен полусезон.

В началото на второто полувреме новият наставник на Лудогорец Валдас Дамбраускас пусна нова 11-ка. В игра влязоха Илиев, Сисиньо, Терзиев, Григоре, Недялков, Анисе, Баджи, Десподов, Йорданов, Янков и Митков.

След извършените промени нивото на игра рязко спадна и двата отбора трудно стигаха до удар или някоя по-опасна ситуация пред двете врати, тъй като изобилстваха грешките при подаванията в средата на терена и предни позиции.

Все пак в 85-ата минута Лудогорец можеше да вкара трети гол, когато Григоре засече с глава центриране на Десподов от корнер, но вратарят на Бачка Топола спаси.

ЛУДОГОРЕЦ - БАЧКА ТОПОЛА 2:1

1:0
Бърнард Текпетей 7
2:0 Бърнард Текпетей 36
2:1 Станойев 37

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 22. Икоко, 24. Вердон, 32. Са, 58. Д. Илиев, 18. Дяков, 7. Сантана, 37. Текпетей, 95. Каули, 13. Чибота, 28. Кешерю

ЛУДОГОРЕЦ - второ полувреме: Илиев, Сисиньо, Терзиев, Григоре, Недялков, Анисе, Баджи, Десподов, Йорданов, Янков, Митков

снимка: ludogorets.com