Сидни Кросби донесе успеха на Питсбърг срещу Вашингтон

С гол на капитана Сидни Кросби 1:11 минути след началото на продължението Питсбърг Пингуинс победи с 5:4 Вашингтон Кепиталс в най-интересния мач от програмата на Националната хокейна лига тази нощ.

За Кросби това бе 17-и победен гол в продължения в кариерата, като така той изравни Иля Ковалчук на третото място във вечната класация на НХЛ. С повече са единствено Александър Овечкин (23) и Яромир Ягър (19).

За да стигне до успеха, тимът на Питсбърг трябваше да навакса изоставане от два гола.

Вашингтон поведе с 1:0 с гол на Ларс Елер в петата минута, но в 17-ата Колтън Севиър изравни. Само шест секунди след подновяването на играта Том Уилсън върна аванса на Вашингтон, а отново той секунди преди края на първата третина покачи на 3:1.
Във втория период Джейк Генцел намали на 2:3, преди Евгени Кузнецов да върне аванса от два гола на Вашингтон. Теди Блюгер и Евгени Малкин обаче доведоха резултата до 4:4 до края на втората третина, преди в продължението Кросби да донесе втория пореден успех на Питбърг над Вашингтон от началото на сезона.