ЦСКА с победа над Балкан в София

Баскетболистите на ЦСКА постигнаха трудна победа над Балкан (Ботевград) с 85:81 в двубой от 6-ия кръг на Втората фаза на А1. Така "Червените" се доближиха само на 1 победа зад своя съперник във временното класиране. В следващия кръг Балкан ще се изправи срещу Лукойл Академик, докато ЦСКА гостува на Черно море.

Двубоят започна с минимално предимство за гостите, които 3:10 минути след началото водеха с 4:0. Постепенно играта се изравни и в края периода Балкан водеше само с 1 точки - 19:18. През втората част постепенно ЦСКА взе инициативата и в 2:58 минути преди края на периода отборът на Росен Барчовски имаше преднина от 9 точки - 35:26. До почивката отборът от Ботевград намали пасива си и на почивката
ЦСКА водеше с 4 - 39:35.

След паузата "Армейците" продължиха да водят играта. Разликата отново нарастна и само за 2:45 минути ЦСКА дръпна с 11 точки (48:37). В следващите минути статуквото се запази и 10 минути преди ЦСКА имаше аванс от 10 точки 63:53.

През последната част гостите дадоха всичко от себе си да се върнат в мача, а над всички бе гардът Болковац. 7:44 минути преди края на срещата Джош Уошингтън вкара тройка и ЦСКА поведе с 11 точки - 67:56. В този момент Майк Хендерсън получи контузия и това създаде сериозни проблеми на ЦСКА в организацията. Гостите се възползваха от това след два наказателни удара, изпълнени успешно от Иван Лилов, разликата бе заличена - 67:67. В последвалите атаки на ЦСКА Христо Николов взе инициативата. Гларуса завърши първо бърза атака, а след това вкара и изключително важна тройка. Така 2:15 секунди домакините имаха преднина от 5 точки - 74:69. До края играта гостите накъсаха играта с цел да се върнат в мача, но не успяха, въпреки че след тройка на Болковац 16 секунди преди края бяха само на 1 точка от своя съперник - 79:78. В крайна сметка играчите на ЦСКА показаха здрави нерви и спечелиха.

Най-резултатен за ЦСКА стана Лавел Пейн с 21 точки. Центърът на "червените" добави и 10 борби към своя актив. Христо Николов добави 19 точки. За Балкан Болковац се отличи с 27 точки.