Лестър удари Челси и излезе начело в Премиър лийг (видео)

Лестър е новият водач в класирането в Премиър лийг, поне за една вечер. "Лисиците" превзеха върха, след като се наложиха с 2:0 в домакинството си на Челси от 18-ия кръг. Уилфред Ндиди в 6-ата и Джеймс Мадисън в 41-ата минута донесоха успеха на своя тим, който бе трети пореден и отново показа, че играчите на Брендън Роджърс ще са важен фактор в битката за топ 4, а защо не и за титлата.
Домакините избраха да започнат мача с Каспер Шмайхел на вратата и пред него в отбрана Тимоти Кастане, Уесли Фофана, Джони Еванс и Джеймс Джъстин. Юри Тилеманс и Уилфред Ндиди бяха двойката опорни халфове, а Харви Барнс, Марк Олбрайтън и Джеймс Мадисън бяха тримата атакуващи халфове. В атака действаше Джейми Варди.

За гостите пък единайсеторката бе съставена от Едуард Менди под рамката и в защита Рийс Джеймс, Антонио Рюдигер, Тиаго Силва и Бен Чилуел. Мейсън Маунт, Матео Ковачич и Кай Хавертц бяха тримата в средата на терена, а Кристиан Пулишич, Калъм Хъдсън-Одой и Тами Ейбрахам действаха в предни позиции.

Лестър откри резултата в мача още с първата си възможност. В 6-ата минута Харви Барнс не успя да отправи удар, но така топката се озова в Ндиди, който с хубав шут от границата на наказателното поле вкара с помощта на гредата за 1:0.

В 15-ата минута резултатът можеше да бъде удвоен. Мадисън отправи бомбен изстрел, който се отби от напречната греда.

Първата възможност за Челси бе в 20-ата минута. Рийс Джеймс стреля от малък ъгъл и Шмайхел трябваше да спасява. При последвалия корнер гостите Тиаго Силва също притесни датчанина с глава, но той отново се намеси успешно.

Лондончани създадоха още една голова възможност в 33-ата минута, когато организираха атака на скорост, която бе завършена с удар на Хъдсън-Одой, но неточен.

Само минута по-късно събитията се пренесоха пред другата врата, където Варди бе изведен сам срещу вратаря, опита да го прехвърли, но Менди се намеси хладнокръвно и спаси.

В 38-ата минута ВАР имаше решаваща роля. Първоначално съдията отсъди дузпа за препъване на Еванс срещу Пулишич, но след разглеждане на ситуацията се видя, че нарушението е извън наказателното поле и вместо дузпа бе даден фаул. Маунт изпълни наказателния удар, но крайно неточно.

Вместо Челси да изравни, в 41-ата минута Лестър удвои преднината си. Топката бе пратена в наказателното поле с дълъг пас, Варди не успя да играе с нея, но тя стигна до Мадисън, който елегантно я насочи във вратата за 2:0.

"Лисиците" можеха да вкарат трети гол още в началото на втората част. В 50-ата минута Олбрайтън центрира за Джъстин в наказателното поле и той стреля с глава, като топката мина на сантиметри от вратата.

Минута след това Ейбрахам стреля с глава след корнер, но не успя особено да затрудни Шмайхел.

В 55-ата минута Лестър вкара трети гол чрез Олбрайтън, но той не бе зачетен заради засада.

Домакините имаха още една добра възможност в 57-ата минута, когато Тилеманс бе изведен в наказателното поле, но ударът му бе отразен от вратаря.

Челси можеше да се върне в мача в 86-ата минута, но гол на Тимо Вернер не бе зачетен заради засада.

В добавеното време Зиеш се освободи и отправи удар, който затрудни Шмайхел, но стражът все пак успя да укроти топката.

С тази победа Лестър събра актив от 38 точки и е на върха в таблицата, с точка повече от Манчестър Юнайтед, който утре играе с Фулъм. Челси пък остава чак на 8-ото място с 29 точки