Интернасионал доближи върха в Бразилия след шести пореден успех

Интернасионал (Порто Алегре) записа 6-а поредна победа в първенството на Бразилия, след като надигра Форталеза с 4:2 и се доближи на 1 точка от върха в класирането. След като досегашните водачи Сао Пауло направиха 1:1 по-рано в неделя като гости на Атлетико Паранензе, Интернасионал успя да се възползва и събра 56 точки. Сао Пауло е с 57, а на 3-ата позиция е Атлетико Минейро с 53 и мач по-малко.

Интернасионал водеше с 2:0 след 10 минути игра благодарение на автогол на Паулао от гостите и на попадение с глава на Родриго Доурадао след центриране от дясно. Велингтон Паулиста върна едно попадение за Форталеза от дузпа в 14-ата минута. А Ромариньо изравни за 2:2 11 минути след началото на второто полувреме, но това се запази до 71-ата минута до гоа на Пеглау. 13 минути преди края Карлиньос си вкара автогол за крайното 4:2.

Атлетико Минейро постигна успех с 3:1 над Атлетико Гоянензе, като вкара три гола за час игра, като този път голмайсторът им Кено не се разписа, но подаде за две попадения. Точни бяха Ойран, Алонсо и Жаир.

Сао Пауло пък регистрира трета среща без победа, като се задоволи само с 1:1 при визитата на Атлетико Паранензе. Домакините откриха чрез Ренато Кайзер в 39-ата минута, но Че Че изравни в 61-ата.