Метц съсече Лион в последната минута

Лион допусна изненадваща домакинска загуба с 0:1 в домакинството си на Метц от 20-ия кръг на Лига 1. "Хлапетата" не успяха да наложат волята си в хода на мача и накрая бяха наказани в последната минута.

Късметът също не бе на страната на домакините. В 74-ата минута Карл Токо-Екамби отбеляза гол, който обаче бе разгледан с помощта на ВАР и бе отменен заради засада.

Метц обаче също имаше своите възможности. Гостите дори на два пъти нацелиха греди чрез Фарид Булая в 42-ата и Хабиб Майга в 89-ата минута.

Така се стигна до 90-ата минута, когато Булая даде прекрасен извеждащ пас за Аарон Лея Исека, който изскочи зад защитата, финтира вратаря и вкара за крайното 0:1.

Така Лион остава на 3-ото място във временното класиране с 40 точки. Метц пък излезе на 9-ата позиция с 28 точки.