"Българският" Академика не успя да победи Херманщад

Отборът на Академика (Клинчени), в който се подвизамат трима българи, не успя да победи Херманщад в домакинството си от 17-ия кръг на румънската Лига 1. Срещата завърши 0:0, а и тримата ни сънародници бяха на терена.

Георги Пашов и Цветелин Чунчуков бяха титуляри и останаха на терена пълни 90 минути. Асен Чандъров влезе като принудителна смяна още в 8-ата минута на мястото на Лонгер, но впоследствие треньорът го замени в 64-ата минута от Бойчуч.

В друг мач от кръга Сепси загуби у дома от ЧФР Клуж с 0:1. Българският защитник Радослав Димитров обаче не бе в групата за двуобя.

След този кръг в класирането водят ФКСБ и ЧФР Клуж с по 37 точки, но столичани са с мач по-малко. Сепси заема 4-ото място с 28 точки, а Академика се намира на 5-ата позиция с 26 точки.