Клоп: Това не е желаният резултат за нас, липсата на голове е трудно обяснима

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп заяви, че е останал доволен от представянето на отбора в дербито с Манчестър Юнайтед, което завърши без отбелязан гол. Германецът изтъкна, че попадението е единственото, което е липсвало на шампионите, които реализираха само един гол в последните си четири мача в първенството.

"Ако бяхме спечелили с 1:0, мисля че всичко щеше да завърши добре. Не можеш за 90 минути да предотвратиш Юнайтед да има шансове. Невъзможно е. Те са в добра форма. Момчетата изиграха добър мач. През първото полувреме пресата бе страхотна, пасовете също. Но не успяхме да отбележим гол, което е най-важното нещо във футбола. Второто полувреме бе по-отворено. Те имаха две големи възможности, които Алисон спаси. Обяснението за липсата на голове не е лесно. Положения винаги се пропускат. Това е футболът. Има моменти, в които не можеш да обясниш как вкарваш от всеки ъгъл. Срещу Кристъл Палас всеки удар завършваше в мрежата.

Мачът ми хареса. Видях много добри индивидуални прояви и представянето на отбора бе добро. Това не е резултатът, който искахме", заяви Клоп.