Англия

Манчестър Сити поглежда към върха след два гола на Стоунс (видео)

17 януари 2021 | 23:05 - Обновена
Манчестър Сити вече е в подножието на върха, след като записа осма поредна победа във всички турнири. Отборът на Джосеп Гуардиола нямаше никакви проблеми в домакинството си на Кристъл Палас и го спечели с 4:0. "Гражданите" стигнаха до успеха с лекота и без да демонстрират най-добрия си футбол.

Джон Стоунс отбеляза два гола за домакините. Бранителят откри резултата в 26-ата минута и направи 3:0 през второто полувреме. Между неговите попадения и Илкай Гюндоган се разписа с прекрасен удар. Малко преди края Рахийм Стърлинг също попадна сред голмайсторите след великолепно изпълнение на фаул.

Сити се изкачи на второ място, само на две точки зад Манчестър Юнайтед, а освен това е изиграл един мач по-малко от градския си съперник. Тимът на Гуардиола в четвърти пореден мач не допусна гол.

Палас е труден отбор за преодоляване и от началото на мача показа, че и днес няма да бъде различно, въпреки че е без звездата си Вилфрид Заха. Лондончани имаха сериозни успехи на "Етихад" последните два сезона. Те завършиха наравно 2:2 миналия сезон, а предишния спечелиха с 3:2.

"Гражданите" владееха топката, но не успяваха да застрашат вратата на съперника, тъй като гостите бяха отлично подредени. Това се промени в 26-ата минута, когато центриране на Де Бройне бе засечено с глава от Стоунс и резултатът бе открит. За бранителя това бе първи гол във Висшата лига за клуба. Белгиецът пък направи своята асистенция под номер 100 във всички турнири за Сити.

Попадението даде още по-голямо спокойствие на домакините, които контролираха събитията на терена. Отборът на Гуардиола не създаваше положения, но вече търпеливо можеше да чака възможност.

След почивката Ман Сити имаше още по-голямо предимство. Прекрасно изпълнение на Гюндоган удвои аванса на "гражданите" в 56-ата минута и до голяма степен сложи край на интригата. Тази преднина позволи на "небесно-сините" да играят спокойно и уверено до края на мача. Джон Стоунс отбеляза втория си гол в 68-ата минута. След ъглов удар Диас стреля с глава, вратарят Гуаита изби, топката се озова в Стоунс и той я прати в мрежата.

Кристъл Палас не затрудни с нищо съперника си. Играчите на Рой Ходжсън сякаш чакаха края на мача с надеждата да не получат още голове. В тренировъчно темпо Сити контролираше събитията на терена, но и търсеше възможности за ново попадение. Две минути преди края Стърлинг направи резултата 4:0, след като изпълни великолепно пряк свободен удар.

Рахийм Стърлинггол Рахийм Стърлинг  88'
79' Андрос Таунзенд  Андрос Таунзендизлиза