Лил се изравни с ПСЖ на върха

Лил успява да поддържа темпото на ПСЖ на този етап. Отборът на Кристоф Галтие спечели драматична победа с 2:1 в домакинството си на Реймс и се изравни по точки с лидера в класирането.

Домакините имаха проблеми през първото полувреме. Те не успяваха да създадат сериозни положения пред вратата на съперника, който откри резултата в 36-ата минута след попадение на Зенели. Малко след почивката Бамба изравни, а в самия край Дейвид успя да донесе победата на Лил.

Реймс поведе в 36-ата минута чрез косоварския нападател Арбър Зенели, който се възползва от центриране от Гнислан Конан. Вратарят на домакините Майк Майнян нямаше никакъв шанс при бомбата на косоваря и просто изгледа как топката влиза в мрежата.
Джонатан Бамба изравни за Лил във 2-ата минута на второто полувреме с далечен изстрел. Почти през цялото второ полувреме домакините търсеха пълния обрат, но вратарят Райкович отрази удари на Бубакари Сумаре и Джордан Иконе.
Канадецът Джонатан Дейвид се разписа в добавеното време при добавка. Вратарят на гостите Предраг Райкович отрази мощния изстрел по земята на Мигел Ангуло-Шека, но топката отиде у Дейвид, който се разписа.