Тотнъм се върна поне временно в топ 4 след очакван успех срещу последния (видео)

Тотнъм постигна безпроблемна победа с 3:1 като гост над отбора на Шефилд Юнайтед, който остава на последно място във временното класиране на Премиър лийг. С този успех "шпорите" се завърнаха в топ 4 поне докато завърши двубоят на Манчестър Сити с Кристъл Палас, който е по-късно днес. Серж Орие (5') и Хари Кейн (40') решиха до голяма степен ребуса през първата част. След почивката двата отбора размениха по един гол чрез Дейвид Макголдрик (59') и Танги Ндомбеле (62').

Крис Уайлдър бе направил само една промяна в сравнение с отбора, който започна при победата над Нюкасъл, която бе първа за "остриетата" в Премиър лийг през този сезон. Енда Стивънс започна вместо Бен Осбърн.

Жозе Моуриньо предприе три корекции в сравнение с равенството с Фулъм през седмицата. Джо Родън започна едва във втория си мач в Прмеиър лийг. Бен Дейвис и Стивън Бергвайн също стартираха.

Още в петата минута Тотнъм взе аванс, след като Серж Орие засече с глава на близката греда центриране на Сон от корнер.

Три минути след това "шпорите" можеха да удвоят, но удар на Сон срещна гредата.
Пет минути преди почивката Хари Кейн удвои. Домакините загубиха топката в своята половина, след което Хьойберг веднага намери английския национал, който с лекота премине между трима бранители и стреля от 25 метра, пращайки топката в ъгъла.
В 59-ата минута Макголдрик намали, след като засече много добре с глава прецизно центриране на Флек отляво. Само три минути след това обаче Тотнъм възстанови преднината си от два гола, след като Ндомбеле прехвърли със страхотен удар от малък ъгъл Рамсдейл.
В самия край Кейн пропусна още една ситуация, но това нямаше значение. С успеха Тотнъм се изкачи поне за няколко часа на четвъртото място във временното класиране.