Лука Йович с шеметно завръщане за Айнтрахт (видео)

Сръбският национал Лука Йович направи перфектно завръщане за Айнтрахт (Франкфурт), донасяйки успеха с 3:1 над Шалке 04 като домакин в последния мач от 16-ия кръг на Бундеслигата. Нападателят, който преди дни беше преотстъпен от Реал Мадрид, влезе като смяна след около час игра при 1:1 и в оставащото време заби две попадения - в 72-ата и в 90-ата минути.

Това е четвърти пореден триумф за “орлите” в шампионата и те вече са с равен актив с шестия Волфсбург, а третото място е само на една победа разстояние.

Йович стартира на пейката, а вместо него в предни позиции действаше намиращият се в силна форма Андре Силва. Португалецът се разписа за 1:0 след 28 минути игра, но само секунди по-късно Матю Хопи изравни за Шалке с оказалия се единствен удар на “миньорите” в очертанията на вратата за цялата среща.

Превъзходството на Айнтрахт беше огромно, но вторият гол не падаше. Йович се появи на терена в 62-ата и десет минути по-късно отбеляза за 2:1 с хубав удар под гредата.

В последните секунди сърбинът заби още едно попадение, с което подсигури успеха на своя тим.

Шалке остава на последна позиция със само една победа на сметката си.