Байерн се съвзе от шока, като и късметът помогна (видео)

Шампионът Байерн (Мюнхен) надигра Фрайбург с 2:1 у дома в мач от 16-ия кръг на Бундеслигата, с което превъзмогна моментната криза, довела до две загуби в рамките на няколко дни. Играчите на Ханзи Флик създадоха много положения, но имаха и шанс, защото в 90-ата минута гостите удариха греда.

Роберт Левандовски вкара за 1:0 в 7-ата минута, с което вече има 21 попадения, което е рекорд на този етап от надпреварата в германския елит.
В 62-ата обаче бившият играч на мюнхенци Нилс Петерсен изравни, но в 74-ата Томас Мюлер донесе победата на първенеца.
Домакините също веднъж бяха спрени от гредата, а в самото начало съдията не отсъди дузпа в тяхна полза при много дискусионна ситуация. Серж Гнабри напусна с травма още преди почивката. С този успех Байерн си гарантира, че ще е лидер след първата половина от сезона в Германия, тъй като има 4 точки аванс на върха.

Треньорът Ханзи Флик залoжи на състав, който мнозина приемат за оптималния му. Кингсли Коман и Серж Гнабри започванаха по крилата, а Томас Мюлер беше зад гърба на Роберт Левандовски. Неубедителните в последно време Никлас Зюле, Люка Ернандес и Льорой Сане бяха на пейката.
В същото време гостите дойдоха като отбора в най-добра форма в първенството с пет поредни победи. Ветеранът Нилс Петерсен беше оставен сред резервите, а на върха на атаката излезе Ермедин Демирович.
Баварците стартираха надъхано и до четвъртата минута вече бяха отправили два удара. Гостите пък имаха нещастието да направят принудителна смяна още в самото начало.
В 5-ата минута се стигна до спорна ситуация в наказателното поле, при която след удар на Левандовски топката срещна ръката на защитника на съперника Мануел Гулде. ВАР препоръча на главния съдия Кристиан Дингерт да изгледа повторение на това положение. Реферът го направи, но прецени, че няма основание да посочи бялата точка.
Не остана обаче време за домакините да спорят, защото секунди по-късно те поведоха. Томас Мюлер изведе Лева сам срещу вратаря и той беше точен за 1:0.
Малко след това още веднъж кълбото се отби в ръка на футболист на Фрайбург в наказателното поле, но и този път арбитърът не отсъди дузпа.
Играчите на Фрайбург се отърсиха и в 17-ата за малко да изравнят, след като Роланд Шалай шутира до гредата.

В 28-ата с травма напусна и Серж Гнабри, макар да не изглеждаше да е нещо сериозно. Сане влезе на негово място. Секунди по-късно бившият футболист на Манчестър Сити шутира много опасно, но в аут.
В 31-вата Демирович получи шанс да изравни, след като беше изведен зад отбраната в червено, но не успя да овладее топката и така всичко пропадна.
Фрайбург успя да парира устрема на шампионите и втори гол в мрежата на Флориан Мюлер не падаше. В 55-ата обаче гостите трябваше да направят втора принудителна смяна, след като се контузи и Амир Абраши, който се беше появил в игра малко след началото.
Гредата спря мюнхенци в 59-ата след изстрел на Левандовски, а веднага след това и Бенжамен Павар нямаше шанс.

Фрайбург изравни в 61-вата чрез бившия играч на домакините Нилс Петерсен. Той се беше появил като смяна секунди по-рано и с глава засече след заучено изпълнение на корнер. На помощ тук се притече технологията на голлинията, която извести съдия, че кълбото я е преминало с целия си обем.

В 69-ата Петерсен дори можеше да вкара отново, но не събра смелост да шутира от въздуха от добра ситуация.

Скоро след това Байерн си върна аванса. В 74-ата Мюлер насочи топката в левия ъгъл на вратата на Фрайбург - 2:1.

Левандовски излезе на стрелкова позиция в 79-ата, но този път Флориан Мюлер отби. Десет минути по-късно отличен пробив на Сане също завърши с удар, но и спасяване на вратаря.

Дойде и последната минута, когато Петерсен шутира силно, но право в напречната греда, което запази аванса на баварците.

През идната седмица Байерн го очакват две гостувания - на Аугсбург в междинния кръг и на Шалке 04.