Пирин-64 победи Локомотив (Горна Оряховица) и се изкачи на второ място (видео)

Пирин-64 (Гоце Делчев) надделя над гостуващия Локомотив (Горна Оряховица)с 29:24 (11:14) в отложен мач от шестия кръг на мъжкото хандбално първенство.

С успеха възпитаниците на Николай Пиргов събраха 14 точки и се изкачиха на второто място в класирането с мач по-малко от лидера Осъм, който има 16 точки след първия дал от сезона.

"Железничарите" пък допуснаха второ поражение в кампанията и вече са четвърти с 12 точки.
Гостите започнаха по-добре мача и поведоха с 4:0, но след пет поредни гола Пирин обърна до 5:4 след малко повече от 13 минути игра. До почивката локомотивци отново овладяха инициативата и в 22-ата минута дръпнаха с 10:7, като запазиха преднината си до края на полувремето.

Със силна серия от пет безответни попадения домакините обърнаха до 17:15 в началото на втората част и дълго време поддържаха аванс от 1-2 гола. Локомотив успя да изравни за 22:22 в 52-ата минута, но след 23:23 Пирин направи ключова серия от четири поредни гола, след което удържа аванса си в последните три минути.