Осасуна и Гранада се класираха за 1/8-финалите за Купата на краля

Отборите на Осасуна и Гранада се класираха за 1/8-финалите на турнира за Купата на краля в Испания. Осасуна надигра с 2:0 като гост лидера в Сегунда дивисион Еспаньол с 2:0. Тимът от Памплона си свърши работата още в първите 30 минути, когато бяха отбелязани и двата гола. В 9-ата минута Хави Мартинес Калво даде аванс на предпоследния в подреждането на Ла Лига в резултата, а в 29-ата Енрике Барха бе точен за 0:2. До края на двубоя каталунците не успяха да сторят нищо, с което да променят негативния за тях развой на мача и Осасуна преодоля 1/16-финалите.
Седмият в Ла Лига Гранада пък се справи с 2:1 като гост с представителя на испанската втора дивизия Малага. Феде Вико изведе Гранада напред в резултата с попадение в 16-ата минута, а в 28-ата Хорхе Молина вкара втори гол за гостите. Малага все пак върна едно попадение чрез Кайетано Кинтана в 76-ата минута, но това не помогна кой знае колко на домакините и те напуснаха надпреварата.