Класически успех за ЦСКА-София, 17-годишен направи фурор с два гола (видео)

Класически успех за ЦСКА-София, 17-годишен направи фурор с два гола  (видео)
ЦСКА-София инадигра с 3:0 втородивизионния Септември (Симитли) в последната си контрола на турска земя. В герой за червените се превърна 17-годишният Мартин Смоленски, който се разписа на два пъти в 66-ата и 84-ата имнута. Първия гол отбеляза Юнус Санкаре в 39-ата минута.

Бруно Акрапович пусна състав, в който поне 8-9 от футболистите ще са титуляри през пролетта. На вратата започна Бусато, а пред него - Антов, Матей и Занев. В халфовата линия стартираха Вион, Тиаго, Жеферсон и Мазику, а пред тях - Санкаре. В атака действаха Соу и Йомов.

Червените наложиха надмощие още след началния съдийски сигнал, но през първия четвърт час то се изразяваше не в някакви сериозни опасности пред противниковата врата, а в далеч по-продължително владеене на топката.

Нещата се промениха в 16-ата минута, когато Соу овладя центриране отляво и върна към Санкаре, който стреля с глава в гредата. Дори да бе вкарал, попадението нямаше да бъде признато, тъй като реферите отсъдиха засада.

След половин час игра Соу финтира добре на няколко пъти бранител в бяло и центрира, но защитата на Септември се спрви и изчисти топката в предни позиции.

В 37-ата минута Михайлов засече с глава центриране отляво, но изстрелът не затрудни Бусато, излизайки в аут.

Така се стигна до 39-ата минута, в която ЦСКА-София откри резултата. Мазику опита удар, но той се получи като извеждащо подаване към Санкаре. Халфът овладя топката и останал очи в очи с Димитров вкара покрай плонжиралия вратар.

В 45-ата минута шут на Тиаго попадна в ръцете на Димитров.

На почивката Бруно Акрапович извърши множество смени, а на терена от първото полувреме остана само Мазику.

Две минути след началото на втората част Кирил Грозданов се възползва от грешка на червените в центъра на терена, напредна и стреля опасно от 25 метра, но над вратата. ЦСКА-София отговори със скоростна атака в 53-ата минута, когато Пеняранда и Мазику комбинираха добре в наказателното поле на Септември, но защитникът не завърши набега по най-добрия начин, стреляйки в аут от 7-8 метра.

В 61-ата минута Кери центрира от корнер, Живков стреля с глава, но вратарят на Септември изби. Пет минути по-късно ЦСКА-София вкара втори гол. Негов автор стана младият Мартин Смоленски, който се разписа с прецизен шут по земя от 17 метра.

В 82-ата минута червените имаха отличен шанс да покачат на 3:0 след грешка при изнасянето на топката от противниковия отбор, но Ахмедов шутира от 15 метра в аут.

Само 120 секунди по-късно резултатът набъбна на 3:0 след втори гол на Мартин Смоленски. 17-годишният талант се възползва от добро подаване на Ахмедов и след шут с десния крак не остави шанс на противниковия страж.

Това бе последен двубой от подготовката на червените в Турция. Утре те се завръщат в България след три изиграни контроли, в които постигнаха две победи (срещу Арланияспор II (4:0) и Септември Симитли (3:0), а с полския Стал (Миелец) завършиха 0:0.

ЦСКА-София Септември (Симитли) 3:0