Борислава Христова е машина за точки в Полша

Макар и да е изиграла едва 12 мача в професионалната си кариера, Борислава Христова се утвърди като основен играч в състава на полския елитен Гожов (Велкополски). С нейната помощ участникът в ЕвроКъп за жени през настоящия сезон е спечелил 9 от 13-те си мача в първенството, където заема четвъртата позиция. Вчера Гожов спря негативна серия от две поредни загуби с успех над Сосновиец, в който Христова се разписа с 22 точки.

Варненката, която е №1 в реализаторската листа на всички времена в историята на университета Вашингтон Стейт с 2,269 точки, прави страхотен първи сезон като професионалист. Христова е на шесто място по отбелязани точки средно на мач в шампионата с по 17.9 т. Крилото се нарежда втора по резултатност в отбора си след американката Меган Густафсон, която вкарва по 19.8 точки.

Изображението може да съдържа: 1 човек, спортува, танци, обувки, баскетболно игрище и на закрито

Освен това, Христова показва феноменална издръжливост и води цялата лига по минути средно на мач с 35:49. Националката на България е изиграла 429 минути до този момент, разпределени в 12 мача. Процентите стрелба от игра на Боби Бъкетс също будят впечатление. Христова бележи 53% от стрелбите си за две точки (25-о място), 38% от тройката (18-о място) и 87% от наказателната линия (6-о място).

На Борислава Христова й предстои дебют в ЕвроКъп след два дни. Българката и съотборничките й ще се изправят срещу чешкия Бърно във вторник от 19:00. В четвъртък предстои двубой срещу турския Елазъг, а в петък Гожов излиза срещу МБА (Москва). Всички мачове ще се изиграят в "балон" в Бърно.