Добриана Рабаджиева дебютира с победа за Сеси Бауро (видео + снимки)

Българската волейболистка Добриана Рабаджиева дебютира с категорична победа за новия си тим Сеси Бауру (Сао Пауло). Родната състезателка и съотборничките й надиграха без проблем като домакин Флуминензе с 3:0 (25:17, 25:16, 25:15) в мач от 14-ия кръг.

Доби Рабаджиева бе резерва, като се появи на терена във втората част и остана като титуляр в третия гейм. За времето на игралното поле тя се разписа със 7 точки (2 блока, 63% ефективност в атака, 54% перфектно и 62% позитивно посрещане).

Първата транссексуална волейболистка в света Тифани Абреу стана най-резултатна с 23 точки (3 аса, 2 блокади).
Азерската звезда Полина Рахимова добави 11 точки (1 ас). За тима от Рио де Жанейро Маяра Барселос приключи с 9 точки (1 ас).

Сеси е трети в класирането с 31 точки (11 победи, 3 загуби), съперникът е на 11-а предпоследна позиция с 6 точки (2 успеха, 10 поражения).

Следващият двубой за Сеси е на 20 януари (сряда), срещу Баруери.