Ново попълнение донесе пълен обрат за Сампдория (видео)

Отборът на Сампдория постигна обрат и спечели с 2:1 при домакинството си на Удинезе от 18-ия кръг в Серия "А". Така генуезците записаха четвърта поредна победа срещу този съперник, който пък удължи черната си серия до шест шампионатни мача без успех.

В 29-ата минута Мая Йошида и Емил Аудеро не позволиха на гостите да стигнат до гол. В 42-ата пък това стори напречната греда след далечен шут на Родиго Де Паул. Аржентинецът все пак успя да се разпише в 55-ата минута. Антонио Кандрева обаче изравни в 67-ата, когато изпълни точна "Паненка" от дузпа, отсъдена за фаул на Роландо Мандрагора срещу него. Пълният обрат в двубоя дойде в 81-ата минута, когато новото попълнение на "моряците" Ернесто Торегроса ознаменува своя дебют с гол с глава след центриране на Томазо Ауджело.

Сампдория се изкачи на десетата позиция в класирането с актив от 23 точки, докато Удинезе е 15-и с 16 спечелени пункта.