Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Борусия (М) изпусна победата в последната секунда (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) вече виждаше как записва трета поредна победа в Бундеслигата от началото на годината, когато получи неприятен удар в 96-ата минута на гостуването си Щутгарт. Вамангитука изравни от дузпа за крайното 2:2 на "Мерседес-Бенц Арена".

Гостите поведоха първо чрез Ларс Щинсъл, който също се разписа от дузпа в 35-ата минута, а след това отново в 61-ата минута, когато Денис Закария се разписа малко след като Николас Гонсалес бе изравнил.

Наставникът на Щутгарт Пелегрино Матарацо можеше да е доволен от представянето през първата част. Отборът му бе стабилен в защита и създаде няколко положения. На почивката обаче той губеше, след като Соса повали Закария в наказателното поле, а Щиндъл откри резултата от отсъдената дузпа.
Домакините стартираха активно и втората част, като на няколко пъти Ян Зомер трябваше да се намества. Техните усилия дадоха резултат в 58-ата минута, когато стигнаха до изравняване. Центриране на Соса бе засечено от Гонсалес, който отправи хубав удар с глава и отбеляза гол номер 3000 в историята на Щутгарт в Бундеслигата.
Радостта обаче бе кратка, тъй като нова грешка в защита доведе до второ попадение във вратата на швабите. Закария изведе гостите отново напред с удар от малък ъгъл. Тимът на Матарацо търсеше ново изравняване, но защитата на Борусия не оставяше много пространства. Десет минути преди край Нойхаус можеше да увеличи аванса на тима на Марко Розе при една контраатака, но Кобел отрази удара.
Щутгарт не се отказа и в добавеното време получи дузпа за нарушение на Бенсебайни срещу Калайджич. Наказателният удар бе отсъден след проверка с ВАР. Вамангитука бе точен и донесе точка на домакините.