Добруджа със страхотен пълен обрат над Марек в отложен мач (видео + снимки)

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) започна годината с много драматична победа, след като записа трети успех в първата осмица на Суперлигата. Момчетата на Мирослав Живков направиха пълен обрат и се наложиха у дома над Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:2 (24:26, 24:26, 25:21, 25:18, 15:11) в отложен мач от 4-ия кръг, игран тази вечер.

Такаа добричлии са втори във временното класиране с 3 победи, 1 загуба и 8 точки, с колкото е и Марек на 3-о място, но след 2 победи и 3 загуби. Следващата седмица двата тима ще изиграят нови отложени срещи. Добруджа гостува на Пирин (Разлог), в мач от 6-ия кръг, в петък (22 януари) от 18,00 часа, а дупничани ще приемат шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас), в двубой от 5-ия кръг, в неделя (24 януари) от 17,00 часа.

В първия гейм двата отбора си разменяха лидерството и непрекъснато демонстрираха волейболни аргументи. В ключовите моменти, обаче, гостите от Марек успяха да наложат волята си след два геймбола и го измъкнаха с 26:24. Сценарият се повтори и във втората част и дупничани увеличиха аванса си след ново 26:24. Третата част тръгна под диктовката на Марек, но след средата на гейма Добруджа пое инициативата. Играта им бе по-концентрирана и домакините намалиха изоставането си след 25:21.

В четвъртия гейм играчите на Виктор Карагьозов отново успяха да натрупат сериозна разлика, но след това се получи разколебаване и домакините ги догониха. До края Добруджа имаше превес и без проблем затвори гейма при 25:18, стигайки се до тайбрек. Там Марек започна ударно, но позволи на Добруджа да изравни и да направи обрат. Играчите на Мирослав Живков доминираха до края и се поздравиха с първата си победа за новата година след 15:11 и 3:2.

Над всички за Добруджа бе Жулиен Георгиев със страхотните 25 точки (4 блока, 1 ас и 47% ефективност в атака) за победата. Димитър Маринков (1 блок, 53% ефективност в атака и 52% позитивно посрещане) и Мартин Мечкаров (4 блока, 3 аса, 43% ефективност в атака и 56% позитивно посрещане) пък добавиха 18 и 17 точки за успеха.

За тима на Марек Димитър Дулчев реализира 21 точки (1 блок, 1 ас и 36% ефективност в атака). Павел Душков (7 блока! и 53% ефективност в атака) и Калоян Балананов (2 аса, 38% ефективност в атака и 48% позитивно посрещане) завършиха с 16 и 15 точки, но и това не беше достатъчно за успеха.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:2 (24:26, 24:26, 25:21, 25:18, 15:11)
ДОБРУДЖА 07: Любослав Телкийски 2, Жулиен Георгиев 25, Димитър Маринков 18, Мартин Мечкаров 17, Денис Чавдаров 9, Венцислав Рагин 8 - Николай Тодоров-либеро (Методи Ананиев 4, Светослав Арнаудов 2, Християн Димитров)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ
МАРЕК: Светослав Станков 8, Димитър Дулчев 21, Калоян Балабанов 15, Светослав Иванов 3, Павел Душков 16, Любчо Янков 7 - Дафин Коцаков-либеро (Стефан Узунов, Ангел Велков 6, Илиян Преспов)

Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ.

Снимка: МОМЧИЛ ТОДОРОВ за официалната Фейсбук страница на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League

Добруджа постигна обрат и победи с 3:2 (24:26, 24:26, 25:21, 25:18, 15:11) Марек Юнион Ивкони в Добрич. Най-резултатен в...

Публикувахте от Национална Волейболна Лига / National Volleyball League в Събота, 16 януари 2021 г.