Ним шокира Марсилия (видео)

Последният в класирането преди днешния двубой Ним постигна изненадваща победа с 2:1 при гостуването си на Марсилия. Две попадения на Никлас Елиасон в началото на второто полувреме бяха в основата на успеха. Бенедето вкара почетен гол за домакините пет минути преди края.

Така завърши една тежка седмица за отбора на Андре Вияш-Боаш. Играчите му не успяха да победят друг отбор в зоната на изпадащите миналия кръг и направиха 1:1 с Ним, а преди няколко дни загубиха от ПСЖ в сблъсъка за Суперкупата на Франция.

Марсилия доминираше през първото полувреме срещу Ним, но пропусна шансовете си. На два пъти Дмитри Пайе извежда съотборници на отлични позиции, но Сансон и Бенедето направиха големи пропуски. В 35-ата минута Тове не успя да вкара дузпа. Това бе трета пропусната дузпа за тима през този сезон от четири изпълнения.
След почивката мачът бързо се разви в неочаквана посока след двете попадения на Елиасон. Вияш-Боаш опита да промени нещо с четири смени, но вече бе късно. Бенедето вкара за 1:2, но силите на домикините стигнаха само до толкова.