Етър-64 се класира за 1/4-финалите в Купата на България

Етър-64 победи домакина Шумен с 32:21 (15:9) на четвъртфиналите в турнира за Купата на България по хандбал за жени.

Гостенките поеха инициативата със серия от пет поредни гола, след която поведоха с 8:4 малко след средата на първата част, а в 25-ата минута увеличиха преднината си до 13:7. Момичетата на Йонка Генчева предрешиха окончателно мача десетина минути преди края, когато авансът им достигна 27:17 и до финалната сирена срещата се доиграваше.

Соня Богданова се отличи с 9 попадения за победителките, а Олександра Замишляк добави 8. Димка Предьова беше най-резултатна за домакините с 9 гола.

С успеха днес Етър-64 се класира за Финалната четворка, която ще се играе на 13 и 14 март. Съперник на великотърновки на полуфиналите ще бъде Сливница. В другия полуфинал носителят на трофея Бъки ще срещне Свиленград.

Снимка: Фейсбук страница на Етър-64