Хебър победи Левски, Нефтохимик и Локомотив завършиха наравно в контролни срещи

Хебър (Пазарджик) победи Левски (София) с 4:1 гейма в контролна среща, която се игра в новата волейболна зала на "сините" в столицата.

Гостите спечелиха първите три части, след което Левски взе четвъртия гейм. Двамата треньори Андрей Жеков и Атанас Петров се договориха да бъде изигран и пети гейм, който отново бе в полза на отбора от Пазарджик.

Жеков заложи в стартовия състав на капитана Боян Йорданов, Стоил Палев, Самуил Вълчинов, Гордан Люцканов, Христо Цветанов, Марк Макгивърн и Дамян Колев (либеро). Той не можеше да разчита на основния разпределител Владимир Станков, както и на Владислав Иванов и Александър Николов, които са с националния отбор. Хебър бе без двама основни играчи - също в състава за евроквалификацията в Израел, Николай Къртев и Петър Каракашев. Александър Ляфтов пък е с представителния тим на Северна Македония.

Контролата е част от подготовката и на двата отбора за предстоящите мачове от втората половина на сезона в Суперлигата на България.

В друга контролна среща, играна в Бургас, местният Нефтохимик завърши наравно 2:2 гейма с Локомотив (Пловдив). По-късно днес двата отбора ще проведат още един спаринг.