След продължение: Реал Мадрид не се даде на Байерн Мюнхен

Реал Мадрид успя да се пребори с Байерн Мюнхен след продължение, като се наложи с 81:76 (23:15, 16:19, 12:16, 21:22, 9:4) в мач от 20-ия кръг на Евролигата.

Така гостите от Мадрид запазиха третата си позиция в класирането с баланс от 13 победи и 6 загуби. Домакините пък се преместиха от пето на шесто място в таблицата след 12 победи и 8 загуби.

Двата отбора се преследваха в резултата от началото на срещата, но не успяха с надлъгването в редовните 40 минути. Кош на Габриел Дек 22 секунди преди края на четвъртата част прати мача в продължението, а в него Реал не даде шанс на съперника си.

Валтер Тавареш беше на крачка от дабъл-дабъл, след като се разписа с 26 точки и 9 борби за Реал, а Габриел Дек добави 12 точки.

За Байерн Джейлън Рейнълдс наниза 18 точки, а 14 реализира Уейд Болдуин.