Добрата серия на Монако продължава

20-ият кръг в Лига 1 започна със зрелищен мач между Монпелие и Монако, спечелен от гостите с 3:2. "Монегаските" водеха с 3:0 в средата на второто полувреме, но два гола за пет минути върнаха надеждите на домакините. До обрат обаче не се стигна и Монако вече е еднолично на 4-о място в класирането.

Две попадения за тима на Нико Ковач вкара Уисам Бен Йедер, а преди това резултата откри Кевин Фоланд. За Монпелие се разписаха Ели Уахи и Анди Делор.
В 24-ата минута Бен Йедер стреля в гредата, но Фоланд беше на точното място и даде аванс на Монако. В 33-ата минута щастлив рикошет позволи на Бен Йедер да стреля необезпокояван от няколко метра, но той прати топката над вратата. Малко по-късно нападателят се реваншира и вкара втори гол за отбора от Княжеството, който изцяло доминираше до почивката.

В 61-ата минута гостите получиха дузпа, която Бен Йедер реализира. Това обаче доведе до отпускане в редиците на "монегаските" и домакините върнаха интригата. Попаденията за Монпелие бяха дело на Ели в 64-ата минута и Делор в 69-ата.
Четвърт час преди края Анди Делор дори можеше да изравни, но Бенжамен Лекомт изби в корнер. Монако успя да удържи резултат и записа трета поредна победа, а за Монпелие това беше шести мач без победа.

В следващия кръг Монако ще е домакин на Марсилия, а Монпелие ще гостува на шампиона Пари Сен Жермен.