Индиана с първа победа в Портланд 2007 година, Нуркич получи фрактура

Баскетболистите на Индиана Пейсърс прецениха, че ако забавят Деймиън Лилард и Си Джей МакКалъм, ще имат добри шансове срещу Портланд Трейл Блейзърс. И тактиката проработи. Домантас Сабонис вкара 23 точки и спечели 15 борби за Индиана, а отборът успя да удържи динамичното дуо на Портланд за победата със 111:87 тази нощ.

Малкъм Брогдън добави 25 пункта и седем асистенции за гостите, които прекъснаха серия от 11 поредни поражения в Портланд. Индиана дръпна с 25 точки през втората четвърт и запази двуцифрения си аванс през останалата част от мача.

МакКалъм и Лилард вкараха по 22 за Блейзърс.
“Говорихме за това като отбор преди мача - трябваше да държим топката далеч от ръцете на Лилард и МакКалъм, доколкото можем и да се опитаме да ги накараме да се борят за всяка една точка”, заяви Дъг МакДермот от Индиана.
Портланд претърпя и още един удар, след като в третата част центърът Юсуф Нуркич напусна терена, държейки дясната си китка, а по-късно Блейзърс обявиха, че е получил фрактура.
“Загубихме много добър играч”, заяви Брогдън след мача, а Лилард допълни, че Нурич е “разочарован и малко тъжен”.Босненецът се контузи при падане след опит да спре забивка на съперник 8:29 минути преди сирената.
"Жалко за него и за отбора, защото той вече отсъства дълго заради лечение на друга контузия. Стартът на сезона бе труден за Юсуф и новата травма е нов голям удар за него", каза треньорът на Портанд - Тери Стотс.
Нуркич завърши срещата с 5 точки и 8 борби за 21 минути на полето.
Той пропусна по-голямата част от редовния сезон миналата година заради травми в големия и малкия пищял на левия крак.