Арсенал не успя да се справи с предизвикателството Кристъл Палас (видео)

Арсенал и Кристъл Палас не успяха да се победят в двубой от 18-ия кръг на Премиър лий и завършиха 0:0. Двата отбора положиха усилия да достигнат до трите точки, всеки по свой начин, но така и не успяха да преодолеят двамата вратари. “Топчиите” не успяха да вземат първа победа над “орлите” откакто бяха водени от френската легенда Арсен Венгер и по този начин прекъснаха серията си от три поредни победи. Арсенал започна активно срещата, но играчите на Микаел Артета не успяваха да достигнат до реални голови възможности пред врата на гостите.

В 20-ата минута звездата на домакините Пиер-Емерик Обамеянг се озова на изгодна позиция и отправи първия опасен удар по посока на вратата на Висенте Гуаита. Минута по-късно нещата се пренесоха от другата страна на игрището, където Еберечи Езе изведе Заха в наказателното поле, но нападателят бе затворен отлично и не можа да отправи опасен удар.

Арсенал продължи да води играта и да бъде активният тим, но така и не успяваше да застраши сериозно вратата на противника. За сметка на това Палас отговаряше с остро контраатаки, които обаче не успяваха да бъдат добре канализирани в реални опасности. Те достигнаха до най-доброто си положение в 18-ата минута, когато Езе центрира от фаул, който бе отсъден за нарушение срещу Заха, а Томкинс надскочи бранителите на “топчиите”, но топката срещна напречната греда.

42-ата на Бернд Лено трябваше да прави впечатляващо спасяване, след като центриране на Митчъл отляво попадна в зоната около точката за изпълнение на дузпа, а Кристиан Бентеке надскочи Давид Луис и отправи добър удар, но германският страж не позволи на топката да влезе във вратата.

Второто полувреме започна по сходен начин с първото и натиск на домакините, който те така и неуспяваха да материализират с реални голови положения.

Гостите отново успяха да контраатакуват много опасно в 69-ата минута, когато Бентеке успя да подаде към Заха, той напредна в празно пространство и бе на път да подаде отличен успореден пас към централния нападател, но отлична намеса на Гранит Джака предотврати сериозна възможност за попадение на сметката на “орлите”.

В 84-ата минута отново Вилфред Заха успя да напредне опасно и да нахлуе в наказателното поле, където се намеси Роб Холдинг и успя да изчисти. Крилото на Палас претендираше за дузпа, но Андре Маринър остана безмълвен. Това бе и последното по-опасно положение в срещата, която завърши при резултат 0:0.
Арсенал запази 11-ото си място в класирането с 24 точки, а Кристъл Палас остана 13-и само с точка по-малко. В следващият кръг домакините посрещат отново на "Емиратс" Нюкасъл, а гостите имат тежко изпитание в гостуването си на Манчестър Сити.