Фулъм измъкна точка от битката с Тотнъм (видео)

Тотнъм и Фулъм завършиха 1:1 в лондонско дерби, изпълнено с много емоции преди и по време на мача. Хари Кейн откри резултата в 25-ата минута след удар с глава, а Хюн-Мин Сон удари греда през второто полувреме. Иван Кавалейро изравни в в 74-ата минута, за да осигури точката на гостите.

Тази вечер "шпорите" трябваше да играят срещу Астън Вила, но поради заразените при бирмингамци двубоят бе отложен. След това бе пренасочен мачът с Фулъм, който не се състоя по същата причина на 30 декември. Скот Паркър обяви за скандално решението за провеждане на мача, дошло два дни преди него. Жозе Моуриньо пък отговори в същия дух, ядосан за несъстоялия се мач в края на миналата година, когато бе отложен 3 часа преди неговото начало.

Фулъм започна отлично двубоя и мощен удар на Ангиса тества рефлексите на Юго Лорис. Алфонс Ареола пък спря на два пъти Сон през първото полувреме. Вратарят нямаше какво да направи в 25-ата минута, когато Кейн го предоля след летящ плонж и удар с глава. Голмайсторът на "шпорите" пропусна при друга ситуация, а Лофтъс-Чийк и Тете имаха шансове за гостите.
Гредата спаси тима на Скот Паркър през второто полувреме, а след това те стигнаха до равенство след удар с глава на Кавалейро. В края попадение на Тотнъм, отбелязано от Регилон, бе отменено поради засада.
Отборът на Моуриньо пропусна да се изкачи на трета позиция и е седми, изоставайки на 3 точки от втория Ливърпул. Фулъм остана в зоната на изпадащите и заема 18-о място.