Юве се нуждаеше от продължения, за да сломи съпротивата на Дженоа (видео)

Ювентус постигна доста труден успех с 3:2 над Дженоа, за да се добере до 1/4-финала за Купата на Италия. "Старата госпожа" се нуждаеше от продължения, след като поведе с 2:0 с голове на Деян Кулушевски във 2-ата и Алваро Мората в 23-ата минута, но направи много пропуски и допусна изравняване след точни изстрели на Менарт-Мартен Чибора в 28-ата и Филипо Мелегони в 74-ата минута. Все пак класата на торинци си каза думата и те стигнаха до успеха, а изненадващият герой за домакините се оказа тунизиецът Хамза Рафия, който отбеляза победния гол за своя тим в 105-ата минута в дебютния си мач.

Андреа Пирло бе избрал доста експериментален състав. Той заложи на Буфон на вратата и Демирал, Драгусин, Киелини и Бернардески в защита. Бентанкур и Артур действаха в средата на терена, а Уесли и Портанова бяха на двете крила. В атака пък се разчиташе на Мората и Кулушевски.

Гостите от Дженоа също бяха направили доста промени. Те излязоха в състав Палеари на вратата и Голданига, Бани и Думбравану в защита. Гилионе, Лерагер, Ровела, Мелгони и Чибора бяха в средата на терена, а Скамака и Пяца водеха атаката.

Още във 2-ата минута Ювентус поведе в резултата. Джорджо Киелини пусна прекрасен пас в коридор за Деян Кулушевски, който останал очи в очи с вратаря не сбърка за 1:0.

В 9-ата минута след продължителна атака Уесли стреля по земя, но не успя особено да затрудни вратаря на гостите Алберто Палеари.

В 13-ата минута отново Кулушевски бе изведен сам срещу вратаря, но този път направи непростим пропуск, като ударът му бе спасен.

Вторият гол за домакините все пак дойде десет минути по-късно. Кулушевски получи пред наказателното поле и елегантно с едно докосване изведе Алваро Мората на скорост, а испанецът хладнокървно реализира за 2:0.

В 28-ата минута обаче от нищото гостите се върнаха в мача. Една балонно центрирана топка стигна до Чибора, който стреля с глава, Буфон не се намеси особено добре и кълбото се оплете в мрежата му за 2:1.

Юве отговори с възможност пред Федерико Бернардески в 30-ата минута, чийто удар от малък ъгъл бе спасен от вратаря.

В 33-ата минута торинци вкараха трети гол чрез Артур, но той не бе зачетен заради засада. Същото се случи и в 44-ата минута, когато и Маноло Портанова се разписа, но голът отново не бе признат.

Юве продължи да доминира и в началото на второто полувреме. В 50-ата минута Мората финтира защитник в пеналта и стреля от малък ъгъл, но вратарят Палеари бе заел добра позиция и спаси.

Гостите обаче можеха за втори път да изненадат неприятно своя съперник. В 53-ата минута Марко Пяца стреля от дистанция и Буфон само изгледа как тя се отби от напречата греда.

Постепенно Юве видимо се отпусна и бе наказан. В 74-ата минута Филипо Мелегони бе оставен твърде дълго време да си нагласи топката пред наказателното поле и с прекрасен диагонален шут вкара за 2:2.

Наложи се в игра да влезе и Кристиано Роналдо. В добавеното време той си изработи фаул, след което го изпълни, но не успя да уцели вратата.

Така се стигна до продължения. Там в 105-ата минута Юве отново излезе напред в резултата. Хамза Рафия получи пред вратата, първият му опит да стреля не се получи, но при втория той успя да промуши кълбото в мрежата за 3:2.

В 108-ата минута генуезци бяха на косъм от това отново да изравнят. При един корнер Марко Пяца стреля с глава и Артур изчисти на голлинията.

В 111-ата минута пък прекрасна възможност да реши мача се откри пред Кулушевски, но ударът му бе спасен.

В крайна сметка Ювентус успя да удържи победата и се класира на 1/4-финал. Там съперник на "бианконерите" ще бъде някой измежду Сасуоло и СПАЛ.