ПСЖ отново взе Суперкупата на Франция, Почетино с първи трофей

Пари Сен Жермен спечели Суперкупата на Франция за осми пореден път. Парижани триумфираха, след като победиха големия си съперник Марсилия с 2:1 в Ланс.

Мауро Икарди откри резултата в 39-ата минута, а малко преди почивката удари греда. През втората част Неймар се завърна на терена след едномесечно отсъствие. Бразилецът отбеляза втория гол в мача от дузпа пет минути преди края. Дмитри Пайе успя да върне един гол, но тимът на Андре Вияш-Боаш нямаше време за нещо повече.

Суперкупата на Франция е първият трофей в кариерата на Маурисио Почетино като треньор. Аржентинецът стигна до него в третия си мач, откакто пое клуба. Двубоят трябваше да се проведе през август, но поради пандемията бе отложен с няколко месеца.
При влажно време в Ланс двубоят не започна на високо темпо. Марсилия бе нареден прибрано и парижани владееха топката в големи периоди. Положенията пред двете врати почти липсваха.
В 18-ата минута Икарди получи шанс да открие резултата. След ъглов удар той бе оставен напълно непокрит в наказателното поле. Италианецът стреля с глава, но прати топката покрай вратата. Малко по-късно бившият нападател на Интер успя да се разпише, но попадение нямаше, тъй като Мбапе, който му подаде, бе в положение на засада.
След половин час игра още един гол на ПСЖ бе отменен поради засада. Маркиньос изведе Мбапе, а той прати топката покрай Манданда, но френският национал бе със сантиметри зад защитата при подаването.
Превъзходството на отбора на Почетино доведе до гол в 39-ата минута. След центриране на Ди Мария Икарди стреля с глава, Манданда отрази, топката се удари в гредата, а италианският нападател бе наблизо, за да я насочи към мрежата. В добавеното време на първата част парижани бяха близо до второ попадение. При отлична контраатака Мбапе намери Икарди, а неговият мощен изстрел завърши в горната греда.
Марсилия заигра малко по-агресивно след почивката и контраатаките на тима стигаха до вратата на съперника. В самото начало на втората част се стигна до комбинация между играчите на Андре Вияш-Боаш в наказателното поле, но тя не завърши с удар. В 53-ата минута Тове направи великолепен пробив, мина половината терен и стигна до вратата. Атаката завърши с негов удар от малък ъгъл, който Навас отрази.
ПСЖ играеше по-често с топката, но съперникът му имаше инициативата. Тимът на Почетино бе доста пасивен. Треньорът едва ли бе доволен от случващото се на терена и реши да направи промени. В 65-ата минута на терена се появиха Кимпембе и Неймар, който се завърна в игра след едномесечно отсъствие.
Бразилецът бе посрещнат с няколко груби влизания от страна на защитници на съперника. Повечето му пробиви бяха спирани именно по този начин с цел да не му се позволи да играе. Играта бе накъсана, но тимът на Почетино търсеше втори гол. Малко преди края Икарди се измъкна зад защитата, напредна и бутна топката покрай вратаря, който го събори. След дълго разглеждане на ситуацията съдията отсъди дузпа, която Неймар реализира.
Дмитри Пайе върна интригата в 89-ата минута, когато засече остро подаване на Тове. Попадението направи последните минути интересни, а Марсилия натисна. В края на добавеното време Пайе намери Тове, който бе на добра позиция за изстрел, но изпрати топката над вратата.
ПСЖ - МАРСИЛИЯ 2:1
1:0 - Икарди (39)
2:0 - Неймар (85-д)
2:1 - Пайе (89)