Отборът на Чорбаджийски спря ЦСКА-София в Алания (видео)

ЦСКА-София и Стал (Миелец) завършиха 0:0 в контрола на турска земя. Срещата премина равностойно и без кой знае колко сериозни положения пред двете врати.

Наставникът на червените Бруно Акрапович заложи на два различни състава в двете полувремена. През първата част в атака стартираха Георги Йомов и младият Радослав Живков. Тараните Али Соу, Ахмед Ахмедов и Тонислав Йорданов се появиха след почивката.

Сред титулярите на поляците пък се откори името на бившия капитан на ЦСКА-София Божидар Чорбаджийски, който се представи на високо ниво. Другият българин - Радослав Кирилов, влезе през второто полувреме.

Срещата започна равностойно, а първият удар по посока на една от двете врати стана факт в 15-ата имнута. Тогава Занев стреля силно от 25 метра, но Примел улови.

В 19-ата минута Мазику изведе добре Санкаре в наказателното поле, халфът шутира от малък ъгъл, а Примел изби в корнер. Това бе и първата сериозна опасност в мача.

Десет минути по-късно играч на Стал вкара топката в мрежата на червените, засичайки с глава центриране от корнер, но попадението бе отменено, тъй като страничният рефер видя нарушение и сигнализира за него.

В 43-ата минута и поляците стигнаха до опасно полоежние, когато Гетингер засече с глава центриране отдясно, но Бусато внимаваше и изби в корнер насочения под гредата удар.

За второто полувреме наставникът на ЦСКА-София Бруно Акрапович смени целия титулярен състав с изключение на Юга, който напусна терена, но в 55-ата минута.

Пет минути след почивката Стал имаше възможност да сътвори нещо инетресно пред червената врата. Алекс Колев опита да прехвърли технично Евтимов, но ударът му от 15-16 метра излезе в аут. Червените отговориха с добра атака в 56-ата минута, когато опасно центриране по земя отляво за малко не завърши с автогол при опит топката да не попадне в Ахмедов.

В 79-ата минута Май стреля много опасно, но покрай лявата греда. Секунди по-късно Мак се възползва от грешка на Евтимов, овалдя топката и опита да отбележи, но стражът на червените я поправи, улавяйки шута на полския играч.

В 84-ата минута Смоленски шутира след центриране на Кери отляво, но в ръцете на вратаря.

До края на проверката червените опитаха да наложат натиск и чрез пробиви отляво на Кери да стигнат до опбеден гол, но отбраната на Стал се справи с центриранията и контролата приключи при 0:0.

Това бе втори мач на ЦСКА-София в Турция. Преди няколко дни червените победиха с 4:0 втория отбор на Аланияспор.

До края на лагера футболистите на Акрапович ще изиграят още една среща, като противникът все още не е уточнен.

ЦСКА-СОФИЯ - СТАЛ 0:0