Солскяер: ВАР ни вдъхна живот

13 януари 2021 | 03:20 - Обновена
  • копирано
  • 7
Мениджърът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер изрази задоволството си от победата при гостуването в отложен мач от първия кръг на Бърнли с 1:0, която изкачи "червените дяволи" на върха в класирането преди сблъсъка с шампиона Ливърпул през уикенда. Успехът не дойде никак лесно, а в герой за гостите се превърна Пол Погба, който реализира в 71-ата минута. Двубоят беше белязан от няколко намеси на системата ВАР в ущърб на Манчестър Юнайтед, които по думите на Солскяер, са се превърнали в катализатор за успеха.
Ман Юнайтед направи нещо, което чакаше 8 години, и ще гостува на "Анфийлд" като лидер (видео)
"Няма как да не съм доволен, когато печелим трите точки. През първите 30 минути не играхме много добре, но след това ВАР ни вдъхна живот. Голът на Хари Магуайър беше идеален и момчетата се ядосаха от отмяната му. Наложи се да ги успокоявам на полувремето. За ситуацията в 27-ата минута е възможно съдията да е бил прав, но отмененият гол беше грешка. Пол Погба заби страхотен гол, показа великолепен стил.

Той игра много силно днес. Щеше да е по-лесно, ако бяхме отбелязали и втори път, но ние не търсим лесни пътища. Вече се чувстваме много по-уверени преди такива мачове. Справяме се добре при гостуванията. Трябва да вярваме в себе си. Чака ни проверка срещу шампиона. Това ще е прекрасен тест за нас", каза Солскяер.
Матей Видра Матей Видра27 Скот Мактоминей39 Скот Мактоминей
90' Антони Марсиал  Антони Марсиализлиза
Аксел Туанзебе  Аксел Туанзебевлиза
89' Бруно Фернандеш  Бруно Фернандешизлиза
Скот Мактоминей  Скот Мактоминейвлиза
Ашли Барнсизлиза Ашли Барнс  88'
Джей Родригесвлиза Джей Родригес
Крис Уудизлиза Крис Ууд  80' Маркъс Рашфорд  Маркъс Рашфордизлиза
Матей Видравлиза Матей Видра  Мейсън Грийнууд  Мейсън Грийнуудвлиза
71' Пол Погба  Пол Погбагол
Робърт Брейдиизлиза Робърт Брейди  65'
Дуайт Макнийлвлиза Дуайт Макнийл
Ашли Уестууджълт картон Ашли Уестууд  62'
45' Бруно Фернандеш  Бруно Фернандешжълт картон
32' Люк Шоу  Люк Шоужълт картон