Евертън догони Лестър след ценен успех на "Молиню" (видео)

13 януари 2021 | 00:20 - Обновена
  • копирано
  • 9
Евертън излезе на четвърто място във временното класиране на Премиър лийг, след като измъкна трудна победа с 2:1 като гост на Уулвърхамптън в двубой от 18-ия кръг. С този успех "карамелите" се изравниха по точки с Лестър и са само на една такава зад шампиона Ливърпул. Алекс Иуоби даде летящ старт на гостите в шестата минута, но Рубен Невеш изравни в 14-ата. Майкъл Кийн донесе победата на Евертън 13 минути преди края.

Двубоят започна ударно и двата отбора си размениха по един гол в първия 1/4 час. В шестата минута Хамес разтегли много добре с пас към далечната греда, където Люка Дин с едно докосване върна към Иуоби, който стреля от 15-ина метра, пращайки топката в ъгъла за 1:0. В 14-ата минута отбраната на "карамелите" не се справи с един корнер пред вратата на Джордан Пикфорд. Топката стигна до Аит Нури, който премина покрай Дукуре и центрира перфектно почти от аутлинията. Рубен Невеш засече технично от въздуха за 1:0.

Няколко минути след това "вълците" можеха да стигнат до пълен обрат, но Пикфорд спаси опасен удар на Силва.

До почивката сблъсъкът стана в много по-голяма степен тактически и повече интересни ситуации нямаше.

В 77-ата минута Евертън стигна до победата. Уулвс като че ли се справи с един корнер, но Андре Гомеш задържа напрежението в половината на домакините и центрира по перфектен начин отляво. Майкъл Кийн засече на далечната греда за 1:2.

Пет минути преди края "вълците" нямаха късмет, след като удар на Невеш срещна гредата.

Патрик Кутроневлиза Патрик Кутроне
77' Майкъл Кийн  Майкъл Кийнгол
76' Гилфи Сигурдсон  Гилфи Сигурдсонизлиза
Ричарлисон  Ричарлисонвлиза
69' Мейсън Холгейт  Мейсън Холгейтжълт картон
Морган Гибс-Уайтизлиза Морган Гибс-Уайт  64' Том Дейвис  Том Дейвисизлиза
Ки-Яна Хувервлиза Ки-Яна Хувер  Андре Гомеш  Андре Гомешвлиза
50' Абдулай Дукуре  Абдулай Дукурежълт картон
Рубен Невешгол Рубен Невеш  14'
6' Алекс Иуоби  Алекс Иуобигол

13 януари 2021 | 10:00

Тази година Евертън радват и то много. Ако изключим 3-4 мача където загубиха този сезон, щяха да са лидери Рейтинг: 6 0

13 януари 2021 | 11:15

А татко Карло може да се задьржи още няколко години на треньорския пост на карамелите. Рейтинг: 2 0

hahaha
(Гост)
13 януари 2021 | 14:14

Това със загубените 3-4 мача и лидерството може да се каже за почти всички в челото на класирането . Голяма мисъл извади. Рейтинг: 1 0

13 януари 2021 | 00:58

Какви синьо бели,бе луд? Прочети малко инфо за Евертън, за да разбереш каква глупост си написал! Рейтинг: 2 4

13 януари 2021 | 12:18

Евертън! Помисли ако можеш, Аман от разбирачи!Че и шампиони? Да бе да! Рейтинг: 1 3

червен ушат пубер!
(Гост)
13 януари 2021 | 16:46

хвани малко се осведоми:Шампиони на Първа дивизия след сезон 1990/91 тя се нарича Висша лига 9 1890/91, 1914/15, 1927/28, 1931/32, 1938/39, 1962/63, 1969/70, 1984/85, 1986/87 Носители на Купата на Футболната асоциация 5 1905/06, 1932/33, 1965/66, 1983/84, 1994/95 Носители на Чарити Шийлд 9 1927/28, 1931/32, 1962/63, 1969/70, 1983/84, 1984/85, 1985/86*, 1986/87, 1994/95 Носители на Купата на носителите на купи 1 1984/85 Цветове: синьо-бели Рейтинг: 3 0

Помислете пак, когато кажете, че 3:0 е класически ... 13 април 2020
Знаете ли защо 3:0 е "класически" резултат? Често сте го чували и чели, вероятно сами сте го използвали като "футболен термин" неведнъж, но замисляли ли сте се каква е причината точно 3:0 да е "класика"? 3:0 се нарича ...
Бербатов разкри най-големия комплимент към себе ... 13 октомври 2020
Българското футболно величие Димитър Бербатов даде обширно интервю за онлайн списанието Marca Plus, в което си припомни мигове от славната си кариера, както и говори за настоящето. „Сега прекарвам повече време с ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.