Втори силен мач на Ковачева и Тодорова в Австрия

Лидия Ковачева и Мадлен Тодорова с отличен дебют в Австрия

Хандбалният отбор на Дорнбирн Шорен изглежда удари джакпот с привличането на бившите състезателки на Бъки (Габрово) Лидия Ковачева и Мадлен Тодорова. След като за целия есенен полусезон тимът от западното австрийско градче Дорнбирн бе постигнал само две победи, сега само в рамките на четири дни записа нови две, а основния принос за това беше на присъединилите се към състава на 5-и януари българки.

След домакинският успех над отбора на Винер Нойщад в сряда (20:18), воденият от Емануел Дитцер тим гостува на Перхтолсдорф Девилс и отново спечели. Двубоят завърши при резултат 27:25. Дорнбирн Шорен взе аванс от 4 гола до почивката – 14:10. Домакините обаче успяха да изравнят през втората част и дори да поведат с 24:23. Четири поредни попадения на гостенките в края им осигуриха победата с 27:25.

15 от попаденията във вратата на Перхтолсдорф Девилс бяха български. Лидия Ковачева наниза 8 гола, а Мадлен Тодорова се разписа 7 пъти.

С актив от 8 точки отборът на Ковачева и Тодорова се изкачи на 9-а позиция. В следващия кръг Дорнбирн Шорен ще приеме 10-ия Егенбург. Мачът е в събота (16 януари).