Испания

Атлетико Мадрид увеличи аванса си на върха в Ла Лига (видео)

13 януари 2021 | 00:24 - Обновена
Лидерът в Ла Лига Атлетико Мадрид победи Севиля с 2:0 отложен мач от първия кръг на първенството и увеличи аванса си на върха в класирането. С успеха момчетата на треньора Диего Симеоне събраха 41 точки и имат четири повече от Реал Мадрид, но и два мача в запас. Отборът на Севиля владееше повече топката, но липсата на ефективност в атака се оказа фатална.

Резултатът на "Уанда Метрополитано" беше открит в 17-ата минута от Анхел Корея, който се възползва от асистенция на Киърън Трипиър. Аржентинецът получи топката в наказателното поле, завъртя се и с удар с левия крак успя да прати топката в мрежата зад Ясин Буну.

Малко по-късно и Луис Суарес пробва късмета си, но топката не намери вратата. В 31-ата минута уругваецът отново стреля, но Буну спаси. Гостите от Андалусия опитаха да притеснят домакините и стигнаха до добра възможност в 34-ата минута чрез Жоан Жордан, но Ян Облак отрази с крак топката. До края на първата част гостите продължиха да владеят повече топката, но така и не успяха да създадат нещо интересно пред вратата на Облак и така резултатът се запази.

Второто полувреме започна отлично за андалусийци. Мароканецът Юсеф Ен-Несири успя да отправи удар от малък ъгъл, след като беше изведен в наказателното поле, но Ян Облак беше на мястото си.
Севилци продължиха да са по-активни на терена, но Атлетико се бранеше добре и чакаше търпеливо своя шанс, който дойде в 76-ата минута. Влезлият като резерва Саул Нигес удвои аванса на "дюшекчиите", след като получи топката малко пред точката за изпълнение на дузпа от нахлулия отдясно Маркос Йоренте

Резултатът до края остана непроменен и така Атлетико записа пореден ценен успех в преследването на титлата.

Фелипе Монтейровлиза Фелипе Монтейро
84' Юсеф Ен-Несири  Юсеф Ен-Несириизлиза
Мунир Ел Хадади  Мунир Ел Хададивлиза
Луис Суаресизлиза Луис Суарес  82'
Лукас Торейравлиза Лукас Торейра
78' Сусо  Сусоизлиза
Жоао Феликсвлиза Жоао Феликс
59' Жоан Жордан  Жоан Жорданизлиза