Гранада усложни ситуацията на Осасуна и доближи Европа

Отборът на Гранада постигна успех с 2:0 над Осасуна у дома в отложен двубой от 4-ия кръг на испанската Ла Лига. Така Гранада събра 27 точки и вече е седми във временното класиране, като се намира само на 3 точки от зона "Лига Европа", докато Осасуна е предпоследен с едва 15 актива си.

Всичко в този мач се реши още през първите 45 минути, когато домакините изковаха своя успех. Резултатът откри колумбиецът Луис Хавиер Суарес Чарис в 22-ата минута, след като се възползва от неразбирателство в наказателното поле на гостите след изпълнение на ъглов удар.

В добавеното време на първото полувреме Серхио Ерера си отбеляза автогол и така оформи крайния резултат в този сблъсък.