100 години ски спорт в България

Вики Томова изпусна добър шанс да атакува основната схема на Australian Open

Втората ракета на България Виктория Томова отпадна във втория кръг на квалификациите на Откритото първенство на Австралия по тенис, които бяха преместени от Мелбърн в Дубай заради пандемията от коронавирус.

Поставената под номер 24 в пресявките Томова загуби от Ребека Марино (Канада) с 2:6, 6:7(7) за 82 минути. 25-годишната софиянка, 139-а в световната ранглиста, започна лошо срещата и допусна ранно изоставане от 0:3, след което Марино реализира още един брейк в осмия гейм, за да вземе първия сет.
Във втората част Томова дръпна с 4:2, а при 5:4 гейма сервираше за изравняване на резултата, но 312-ата в света канадка върна пробива и в последствие се стигна до тайбрек. В него Томова навакса пасив от 2:4 точки, а при 6:5 стигна и до сетбол, но 30-годишната Марино го отрази. Българката спаси първия мачбол на съперничката при 6:7, но при втората си възможност при 8:7 канадката не сгреши.
Софиянката все пак заработи 35 хиляди австралийски долара и 20 точки за световната ранглиста.