Червен картон помогна на Хетафе да сломи Елче

11 януари 2021 | 22:05
  • копирано
  • 0
Хетафе победи Елче с 3:1 като в гостуването си от 18-ия кръг на Ла Лига. Гостите направиха обрат, за да вземат трите точик, а бяха подпомогнати и от факта, че домакините играха с човек по-малко от 52-ата минута, когато Иван Марконе бе изгонен от игра с червен картон.

Мачът започна отлично за Елче. Още в 4-ата минута Раул Гути получи центриране в наказателното поле и от воле засече топката във вратата за 1:0.

В 39-ата минута обаче Хетафе изравни. Франсиско Портийо центрира отдясно и Марк Кукурея засече с глава за 1:1.

В 52-ата минута домакините останаха в намален състав. Марконе извърши необмислен фаул и получи втори жълт и червен картон.

Това помогна на гостите да измъкнат трите точки в оставащите минути. Първо в 69-ата минута далечен удар бе изби тлошо от вратаря Едгар Бадия и той Мата отблизо вкара за 1:2.

В 86-ата минута падна и трети гол за Хетафе от дузпа, отсъдена за нарушение на Гонсало Верду срещу Анхел Родригес, а потърпевшият реализира наказателния удар за крайното 1:3.

Така Хетафе събра 20 точки и излезе на 12-ата позиция в класирането. Елче пък е в серия от 11 мача без победа и се намира в опасната зона на 18-ото място с 16 точки.

Лукас Бойе Лукас Бойе9 Франсиско Портийо8 Франсиско Портийо
Daniel Pedro Calvo San Roman Daniel Pedro Calvo San Roman12 Анхел Родригес9 Анхел Родригес
Omenuke Mfulu Omenuke Mfulu6 Такефуса Кубо5 Такефуса Кубо
Виктор Родригес Виктор Родригес8 Ален Ниом12 Ален Ниом
Нино Нино7
Пере Мила Пере Мила10
90' Дамиан Суарес  Дамиан Суаресизлиза
Ален Ниом  Ален Ниомвлиза
86' Анхел Родригес  Анхел Родригесдузпа
Емилиано Ригонижълт картон Емилиано Ригони  82'
81' Франсиско Портийо  Франсиско Портийоизлиза
Анхел Родригес  Анхел Родригесвлиза
Ниножълт картон Нино  78'
74' Карлес Аленя  Карлес Аленяжълт картон
69' Хайме Мата  Хайме Матагол
Диего Гонсалесизлиза Диего Гонсалес  68'
Ниновлиза Нино
Josan Fernandezизлиза Josan Fernandez
Daniel Pedro Calvo San Romanвлиза Daniel Pedro Calvo San Roman
Gutiизлиза Guti
Виктор Родригесвлиза Виктор Родригес
65' Неманя Максимович  Неманя Максимовичизлиза
Такефуса Кубо  Такефуса Кубовлиза
Фиделизлиза Фидел  56'
Omenuke Mfuluвлиза Omenuke Mfulu
Иван Марконечервен картон Иван Марконе  52'
Иван Марконежълт картон Иван Марконе  44'
39' Марк Кукурея  Марк Кукуреягол
31' Дамиан Суарес  Дамиан Суаресжълт картон