100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:6

Тенисист разбра, че е положителен за COVID-19, по време на мач

Мароканецът Елиот Беншетрит почти преодоля първия квалификационен кръг за Откритото първенство на Австралия по тенис без спечелен сет, след като Денис Кудла от САЩ получи положителен резултат за Ковид-19 по време на игра в края на срещата.

Точно в този момент, обаче, бе твърде късно за служебно отстраняване, тъй като двамата затваряха последния гейм на втория сет, а победител в него бе Кудла. Поставеният под номер 4 в схемата на пресявките американец надви Беншетрит с 6:4, 6:3 в Доха, но няма да играе в остатъка от квалификациите, след като трябва да се подложи на карантина.

Кудла трябваше да срещне във втория кръг участващия с "уайлд кард" 19-годишен Дейн Суийни, но австралийският тийнейджър продължава напред без игра. 22-годишният мароканец пък най-вероятно също ще трябва да бъде изолиран. "Резултатът от теста му беше излязъл при 3:5 (във втория сет) и по време на игра в деветия гейм, така че ако не го бях загубил и ако бях стигнал до 4:5, щях да се класирам (служебно) за втория кръг.

Сега чакам да разбера дали попадам в категорията за близък контакт, или не. Ако е така, ситуацията става още по-странна. Не само загубих, а освен това играх срещу болен от коронавирус играч и никой не знаеше преди самия мач. На всичкото отгоре сигурно ще трябва да стоя затворен една седмица", каза Беншетрит във видео в Инстаграм. Квалификациите в мъжката схема на Мелбърн се провеждат между 10 и 13 януари в Доха.